معرفی هواپیمایی اطلس گلوبال (اطلس جت)

هواپیمایی اطلس جت یکی از ایرلاین.های مشهور ترکیه است که با داشتن ۳۳ فروند هواپیما در ناوگان پروازی خود به مقاصد مختلف دنیا پروازهای منظم و ارزان قیمتی ارائه می.دهد. با ما همراه باشید و بیشتر با این ایرلاین آشنا شوید.


شرکت هواپیمایی اطلس جت (Atlasjet) ایرلاینی ترکیه.ای است که در سال ۲۰۰۱ در استانبول ترکیه تاسیس شد. اطلس جت از مشهورترین ایرلاین.های داخلی ترکیه محسوب می.شود و از جمله شرکت.هایی است که پروازهای ارزان.قیمتی را به مقاصد مختلف ارائه می.کند.
شرکت هواپیمایی اطلس جت در تاریخ ۱۴ مارس ۲۰۰۱ توسط شرکت "اوگر هلدینگ" (Öger Holdings) تأسیس شد و اولین پرواز خود را در ۱ ژوئن ۲۰۰۱ آغاز کرد. این شرکت کار خود را با بهره.گیری از دو هواپیمای بوئینگ B-757-200 آغاز نمود و در سپتامبر ۲۰۰۱ سومین هواپیمای بوئینگ B-757-200 را به ناوگان خود افزود. در جولای ۲۰۰۳ تعداد هواپیماهای خود را به چهار ناوگان رساند و در ۱۴ ژوئن سال ۲۰۰۴ مجوز حمل.ونقل مسافر و کالا با استفاده از پروازهای چارتر و غير چارتر در مسيرهای داخلی و بين.المللی را از سازمان هواپيمائی کشور ترکيه (SHGM) دريافت نمود و در تاريخ اول جولای سال ۲۰۰۴ پروازهای داخلی خود را آغاز نمود. در آگوست ۲۰۱۲ این شرکت قراردادی را با خطوط هوایی بین.المللی «رایان ایر» امضا کرد تا امکان برقراری پروازهای زیارتی به شهرهایی مثل مدینه داشته باشد ولی در ژانویه ۲۰۱۳ این شرکت نتوانست مطالبات شرکت نام.برده را ادا کند و این امر منجر به قطع همکاری این دو شرکت گردید.
با توجه به توسعه چشم.گیر صنعت هوانوردی و گردشگری در جهان، شرکت هواپیمایی اطلس.جت با افزایش ۷۵ تا ۸۰ درصدی پروازهای داخلی و بین.المللی خود توانست جایگاه خود را به عنوان عضوی از (IATA) و (IOSA) در مدت زمان کوتاهی ارتقا بخشد. در سال ۲۰۰۴ گروه ETS چهل و پنج درصد از سهام این شرکت را به.دست آورد و در سال ۲۰۰۶ با در اختیار قرار گرفتن ۴۵ درصد از سهام شرکت «اوگر هلدینگ» ارزش سهام خود را به ۹۰ درصد رساند.
مقاصد پروازی هواپیمایی اطلس جت


اطلس.جت علاوه بر برقراری خط پروازی بین شهرهای مهم ترکیه، در چندین کشور دیگر از جمله ایران، پروازهای ارزان.قیمت برقرار کرده است. در حال حاضر مقاصد بین.المللی اطلس.جت شامل تهران در ایران، اربیل و سلیمانیه در عراق، تفلیس در گرجستان، سیمفروپول در اوکراین، نیژنکامسک در روسیه، کیشیناو در مولداوی، شهر کویت در کویت، شارجه در امارات متحده عربی، جده در عربستان سعودی، میکونوس در یونان، نیکوزیا در قبرس و لندن در انگلستان می.شوند. دفتر اصلی اطلس.جت در فرودگاه آتاتورک استانبول قرار دارد.

کلاس.های پروازی هواپیمایی اطلس جت


اکونومی پلاس: خریداران بلیط اکونومی پلاس می.توانند علاوه بر ۲۰ کیلوگرم حق بار، هشت کیلوگرم در قالب کیف دستی حمل نمایند. همچنین این کابین شامل پذیرایی رایگان می.شوند. فاصله بین صندلی.ها در کابین اکونومی پلاس حدود ۷۷ سانتیمتر است. اطلس.جت در تبلیغ این کلاس پروازی این چنین آورده است : امکانات درجه یک با قیمتی درجه سه.

بیزینس کلاس: اولویت در چک-این، تا سقف ۴۰ کیلوگرم بار مجاز (۳۰ کیلوگرم به همراه ۱۰ کیلوگرم بار اضافی)، پذیرایی رایگان (غذاهای گرم و سرد)، وسیله نقلیه خصوصی از ترمینال به هواپیما، ترانسفر رایگان.

میزان بار مجاز مسافران هواپیمایی اطلس جت

همچون دیگر شرکت.های هواپیمایی، اندازه ساک و یا چمدان نباید از ۲۵×۴۵×۵۶ سانتیمتر و وزن آن از هشت کیلوگرم بیشتر باشد. اطلس.جت در مسیرهای متفاوت، به میزان متفاوتی حق حمل بار به مسافران خود می.دهد. به طور مثال در پروازهای تهران میزان بار مجاز در کلاس اکونومی ۳۰ کیلوگرم و در کلاس بیزینس ۴۰ کیلوگرم است.

ناوگان پروازی هواپیمایی اطلس جت


تا فوریه ۲۰۱۴ ناوگان پروازی این شرکت شامل هواپیماهای زیر با متوسط عمر ۱۳.۲ سال است:


۱ فروند ایرباس A319-100 در حال کار و ۴ فروند سفارش داده شده ۴ فروند ایرباس A320-200 در حال کار و ۱ فروند سفارش داده شده ۱۳ فروند ایرباس A321-200 در حال کار و ۲ فروند سفارش داده شده ۱۵ فروند Bombardier مدل CS300 سفارش داده شده

خدمات ویژه هواپیمایی اطلس جت


از جمله مهم.ترین خدماتی که اين شرکت هواپیمایی به مسافرین خود ارئه می.دهد، سرويس اتوبوس رايگان (ترانسفر) است. مسافران می.توانند با مراجعه به وب.سایت این شرکت، جدولی که مسیرهای مشمول این خدمت را معرفی می.نماید، مشاهده نمایند. به علاوه، اين هواپیمایی در مسیر پروازی خود خدمات غذایی و پذیرایی نیز دارد که در مقايسه با هواپیمایی.های ديگر از نرخ مناسبی برخوردار است. از دیگر خدمات این هواپیمایی می.توان به ارسال اس.ام.اس رایگان به مسافران در صورت هرگونه تأخیر در پرواز اشاره کرد.

خدمات تخفیفی هواپیمایی اطلس جت

اطلس.جت به اعضای خود، کارت.های عضویت متفاوتی ازجمله Familiy ،Junior Club،Jetis ,Jetmil gift و ... ارائه می.نماید که هریک دارای شرایط و امکانات متفاوتی است. با خرید هریک از برنامه.های این شرکت امتیازاتی به اعضا داده شده، با توجه به مایل.های طی شده، از پروازهای رایگان و یا با تخفیف بهره.مند می.شوند.

سوانح هواپیمایی اطلس جت


در ۱۸ آگوست ۲۰۰۷، پرواز شماره ۱۰۱۱ اطلس.جت از جزیره قبرس به استانبول، توسط دو مسافر این هواپیما لحظاتی پس از پرواز ربوده شد. این افراد که حامل مواد منفجره بوده و خود را اعضای القاعده معرفی کرده بودند خلبان هواپیما را وادار کردند تا به سمت تهران تغییر مسیر دهد. به دلیل اتمام سوخت هواپیما و فرود در فرودگاه آنتالیا در ساعت ۰۸:۱۵ به وقت محلی و با مداخله پلیس تمامی ۱۳۸ مسافر و پنج خدمه هواپیما سالم از هواپیما خارج شدند. در ۳۰ نوامبر ۲۰۰۷، پرواز شماره ۴۲۰۳ اطلس جت از استانبول به اسپارتا، هنگام نزدیک شدن به فرودگاه سلیمان دمیرل (Süleyman Demirel) اسپارتا سقوط کرد و تمامی ۵۰ نفر مسافر و ۷ خدمه آن جان باختند.

معرفی هواپیمایی اطلس گلوبال (اطلس جت)


برترین اخبار

خرید بک لینک